Igy néz ki, amikor beleteszem a kuktába
A szilvalekvárnak ezen fajta főzését már sok évvel ezelőtt kipróbáltam, de először nagy lábasban a tüzhely tetején, majd újitottam és a sütő nagy tepsijében (amibe pontosan 3 kb fért bele és ledarálva) sütöttem, s most ugy gondoltam kipróbálom a kuktában való főzését. Óriási siker lett, ugyanis nem daráltam le a szilvát, hanem csak kettévágva ment a kuktába, s amig lezárt tetővel főtt, addig az állaga is elég jó lett. Az egész főzés ideje alatt nagyon kevésszer kell megkavarni (talán 4-5-ször, s ezalatt az idő alatt egy másik dzsem is elkészült)
Nagy előnye, hogy nem munkaigényes és nem fárasztó, s izében egy fantasztikus világot ad.
Hozzávalók:
3 kg kimagozott szilva,
6 szem szegfűszeg,
1 mokkás kanál fahéj,
2 cs vaniliás cukor,
3 evőkanál ecet,
65 dkg cukor
4,5 dl Sangria .
Elkészítés:
Először az ecetet tettem a kuktába, majd a szilvát. Hozzáadtam a fűszereket és a cukrot, végül ráöntöttem a Sangriát, összekevertem. Kuktát lezártam , és 10 percig főztem. Lehuztam a tüzhelyről, s a mikor már a gőz engedte levettem a tetejét és szabadon főztem tovább, mindaddig, amig egészen kevéske leve lett. Időnként megkavartam, s kb 3 óra alatt fantasztikus pikáns izü szilvalekvár került az üvegekbe, amelyeket lezártam és száraz gőzbe tettem el. Amikor kihül (ez lehet 24 óra is, de ha 2-3 napig is a szárazgőzben hagyjuk akkor sincs semmi baja.) S mehet a polcokra.
Kedves Viki!
VálaszTörlésEz volt életem legfinomabb szilvalekvárja!!! Eddig nem rajongtunk ezért a gyümölcslekvárért, de ez a párját ritkítja!!!
Köszönjük és további minden jót kívánunk!
Kedvdes Móni !
VálaszTörlésÖrülök hogy izlett Nektek is. Én is ismételni fogom még a szezonban ezt a fajta szilvalekvár főzést.